برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات به فروشگاه مراجعه کنید و یا با شماره ۶۶۷۶۹۵۰۶ و یا ۶۶۷۶۹۵۰۴ تماس حاصل فرمایید.

ارسال به سراسر کشور

انواع مختلف چسب در کشور ما وجود دارد اما بزرگترین ترین عیب آنها این است که زمان زیادی برای خشک شدن و چسباندن چند قطعه به هم نیاز دارند.با وارد شدن چسب حرارتی به بازار این عیب پوشانده شد.چسب حرارتی در کمترین زمان ممکن سرد شده و دو یا چند قطعه را به هم می چسباند در ادامه مقاله راهنمای خرید هویه چسب حرارتی با ما باشید تا بیشتر با این ابزار و انواع آن آشنا شوید.

چسب حرارتی چیست؟

چسب حرارتی به شکل لوله ای شکل و جامد در بازار موجود می باشد.این چسب ها در حالت عادی قابلیت چسبندگی ندارند و بیشتر شبیه به یک لوله جامد پلاستیکی هستند.این چسب ها از دانه های پلاستیکی به نام گرانول ساخته شده اند.البته مواد دیگری هم با گرانول مخلوط شده اند ولی هرچقدر گرانول موجود در چسب بیشتر باشد، چسبندگی آن بیشتر می شود.

چسب حرارتی نیاز به گرما زیاد دارد تا قابلیت چسبندگی را به دست آورد.پس از حرارت دادن به آن، گرانول تبدیل به مایعی داغ و چسبنده می شود

هویه چسب حرارتی چیست؟

چسب حرارتی همان طور که از نامش پیداست در اثر حرارت زیاد ایجاد می شود.وقتی اقدام به خرید چسب حرارتی می کنید، یک هویه با چند عدد چسب به شما تحویل داده می شود.چسب های حرارتی لوله ای شکل هستند و در قسمت پشتی هویه چسب حرارتی قرار می گیرند.این چسب ها در حالت عادی جامد هستند و خاصیت چسبندگی ندارند.

هویه چسب حرارتی به شکل یک تفنگ می باشد. برای استفاده از چسب حرارتی باید یک عدد از آنها را در قسمت خشاب تفنگ چسب حرارتی قرار داده و به مدت 5 دقیقه هویه چسب حرارتی را به برق بزنید. هویه چسب حرارتی در واقع یک گرم کن می باشد و قابلیت این را دارد که دمای مورد نیاز برای آب شدن چسب حرارتی را به آن وارد کند.

تفنگ چسب حرارتی به کمک نیروی برق که به صورت مستقیم ار برق شهری یا باتری تامین می شود، گرما را ایجاد می کند.بعد از 5 دقیقه با فشردن ماشه تفنگ چسب حرارتی، مایعی چسبناک و بسیار داغ از سری تفنگی خارج می شود.گرمای چسب بعد از خارج شدن از تفنگ به سرعت از بین رفته و سرد می شود.

کاربرد هویه چسب حرارتی

چسب های حرارتی نسبت به سایر چسب ها از قابلیت چسبندگی کمتری برخوردار هستند ولی در زمان بسیار کمتری چند قطعه را به هم می چسبانند.با توجه به این تعریف، کارهای هنری و کاردستی ها بهترین محیط برای استفاده از این دستگاه می باشد.هنرمندان زیادی هستند که شاهکارهای هنری خود را به وسیله این چسب ها خلق می کنند.

درواقع قدرتمند بودن چسب ها مهم نیست، بلکه زمان و راحتی استفاده از چسب حرارتی است که باعث شده از هویه چسب حرارتی در کارهای هنری استفاده شود.لازم به ذکر است که با خرید هویه چسب حرارتی و البته چسب حرارتی با خلوص بیشتر، خاصیت چسبندگی آن هم افزایش پیدا می کند.به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با توجه به حساسیت کار هویه و چسب حرارتی با کیفیت تری خریداری کنید.

برخلاف انواع چسب های موجود در بازار که هرکدام برای قطعات و اشیای خاصی استفاده می شود (مثل چسب چوب که فقط برای چوب استفاده می شود یا چسب آهن که فقط برای قطعات فلزی استفاده می شود.) چسب حرارتی در بیشتر محیط ها و برای همه اشیا قابل استفاده است.چسب حرارتی قدرت چسباندن همه اشیا به یکدیگر را دارد.

در ادامه چند کاربرد هویه چسب حرارتی را برای شما ذکر می کنیم:

 1. چسباندن اشیا به کاغذ و مقوا
 2. چسباندن قطعات پلاستیکی
 3. استفاده به عنوان عایق
 4. درزگیر
 5. چسباندن قطعات شکسته شده
 6. استفاده به عنوان ضربه گیر
 7. خلق آثار تزئینی و خلاقانه
 8. چسباندن قطعات چوبی، پلاستیکی، کاغذ و مقوا، برخی از انواع فلزات، PVC ، شیشه و پارچه به یکدیگر
 9. استفاده از چسب هوه چسب حرارتی در صنایعی مثل بسته بندی، نجاری، کابینت سازی و درب و پنجره سازی

هویه چسب حرارتی برای چسباندن چه اشیایی استفاده نمی شود؟

 • توجه داشته باشید که چسب حرارتی به اشیایی از جنس فلز، موم، سیلیکون و وینیل نمی چسبد.برای چسباندن این اشیا باید از چسب مخصوص خودشان استفاده کنید.
 • سطح خیس، چرب و مرطوب برای استفاده از چسب حرارتی مناسب نیستند زیرا پس از استفاده از سطح مورد نظر جدا می شوند.
 •  سطوح متخلخل
 • سطوح آلوده به مواد شیمیایی، خاک اره، گرد و غبار و …
 • سطوح داغ و سرد. در صورت استفاده از چسب حرارتی روی سطح سرد ، چسب بلافاصله سرد شده و از سطح جدا می شود.در صورت استفاده از چسب حرارتی روی سطح داغ، چسب خشک نمی شود و به همین دلیل خاصیت چسبندگی آن فعال نمی شود.

هویه چسب حرارتی چه مزیت هایی دارد؟

مهم ترین مزیت هویه چسب حرارت راحتی استفاده از آن است. مزیت بعدی تفنگ حرارتی ایمن بودن آن نسبت به سایر چسب هاست یعنی برای استفاده از آن نیاز به تخصص خاصی نیست. چسب حرارتی عایق آب می باشد و در برابر نور خورشید مقاومت زیادی از خود نشان می دهد به همین دلیل از آن به عنوان عایق و درزگیر هم استفاده می شود.

عیب بزرگی که بسیاری از چسب ها دارند این است که با گذشت زمان خشک می شوند و خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهند اما چسب حرارتی در حالت عادی جامد است و به همین دلیل طول عمر بیشتری دارد. برای استفاده از چسب حرارتی فقط لازم است که یکبار تفنگ حرارتی خریداری کنید و بعد از آن نیاز به خرید چسب حرارتی دارید و این یعنی هزینه کمتری نسبت به چسب های دیگر پرداخت می شود.قیمت هویه چسب حرارتی هم در بازار ایران نسبتا ارزان است و به راحتی قابل خریداری است.