برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات به فروشگاه مراجعه کنید و یا با شماره ۶۶۷۶۹۵۰۶ و یا ۶۶۷۶۹۵۰۴ تماس حاصل فرمایید.

ارسال به سراسر کشور

دستگاه باد گرم QUICK 700

قیمت اصلی 5,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 5,700,000 تومان است.
برند : QUICK مدل : 700

گلس بردار وکیومی

دستگاه گلاس بردار وکیومی

برند : sunshine مدل : s-918k اندازه دستگاه : 6اینچ دارای وکیوم    

لاک رسانا

قیمت اصلی 55,000 تومان بود.قیمت فعلی 50,000 تومان است.
لاک رسانا

قیمت : تماس بگیرید

هویه 100 وات SOMO مدل SM1100

قیمت اصلی 750,000 تومان بود.قیمت فعلی 735,000 تومان است.
هویه 100 وات SOMO مدل SM1100

هویه قابل تنظیم دیجیتال ۸۰ وات سانشاین SUNSHINE SL-936D

قیمت اصلی 650,000 تومان بود.قیمت فعلی 540,000 تومان است.

هویه قابل تنظیم دیجیتال ۸۰ وات سانشاین

مدل SUNSHINE SL-936D

خرید ادوات لحیم کاری

در این صفحه قصد داریم شما را با انواع ادوات لحیم کاری آشنا کنیم ولی برای شروع سعی می کنیم تعریفی از لحیم کاری خدمت شما ارائه دهیم تا سوالات شما عزیزان مرتفع گردد.در نهایت هم به سوال ادوات لحیم کاری چیست پاسخ خواهیم داد. برای این که بخواهیم تجهیزات لحیم کاری را خریداری کنیم ابتدا باید بدانیم از چه اجزایی تشکیل شده و بدانیم هر کدام چه کارایی دارند. سپس به خرید ادوات لحیم کاری بپردازیم. ما در اینجا به صورت خلاصه این اجزا را توضیح می دهیم:

[su_expand height=”10″]تجهیزات لحیم کاری شامل : هویه ( انواع مختلفی دارند : دستی ، تفنگی ، باد سرد ، باد گرم ) ، پایه هویه ، سیم قلع ، اسفنج نسوز ، قلع کش ، دست سوم ، گیره و فیتیله لحیم است. ما در اینجا به توضیح برخی از این موارد می پردازیم:

لحیم کاری چیست؟

لحیم کاری یک نوع حرفه خاص است که یاد گرفتن آن برای افرادی که در زمینه های الکترونیک، ساخت و تعمیر وسایل الکترونیک فعالیت می کنند، بسیار مهم است.درواقع بدون یاد گرفتن این مهارت، پیشرفتی در کارآنها حاصل نمی شود.هرچقدر در یادگیری لحیم کاری حرفه ای تر شوید، لحیم هایی که ایجاد کرده اید، ظریف تر و دقیق تر می شوند.یک لحیم خوب دایره ای شکل و ریز است.

برای برقراری اتصال بین دو سیم یا دو فلز نیاز به لحیم کاری دارید، با لحیم کاری می توانید اتصالات سیستم مورد نظر خود را ایجاد کنید.درواقع لحیم مخلوطی از چند فلز می باشد که اتصال لحیمی را برای شما ایجاد می کند.سیم ها و فلزاتی که با لحیم کاری به هم متصل شده اند، به سختی از هم جدا می شود.

در گذشته از سرب برای ایجاد اتصال لحیمی استفاده می شد زیرا نقطه ذوب پایینی دارد و همین باعث می شود که برای لحیم کاری مناسب باشد اما با گذشت زمان و پیشرفت علم، مردم متوجه شدند که سرب دارای مضرات بسیاری می باشد و مقدار آن را در لحیم کاری کمتر کردند اما بازهم مقداری از آن وجود دارد.

ادوات لحیم کاری چیست؟

برای لحیم کاری از وسایل و ابزارهایی استفاده می شود که بدون آنها کار پیش نمی رود.اگر می خواهید این حرفه را بیاموزید باید لیست خرید ادوات لحیم کاری را آماده کنید.در این قسمت سعی داریم شما را با انواع ادوات لحیم کاری آشنا کنیم.

هویه چیست؟

هویه مهم ترین و معروف ترین انواع ادوات لحیم کاری به حساب می آید.اگر کار با این ابزار را بلد نباشید، حتما اسم آن به گوشتان خورده است.هویه ابزاری است که گرمای لازم برای ذوب شدن سیم لحیم یا قلع را ایجاد می کند و سپس با استفاده صحیح از آن می توانید قلع یا سیم لحیم آب شده را در مکان مناسب مدار قرار دهید.دقت داشته باشید که هرچقدر مدار شما کوچکتر باشد، نیاز به دقت بیشتری برای کار با هویه دارید.اگر اتصال اشتباه ایجاد کنید، مدار اتصالی کرده و قطعه های اصلی آن می سوزد.وجود این ابزار در لیست خرید ادوات لحیم کاری شما اجباری است.

هویه انواع مختلفی دارد و ارزان ترین هویه بازار توانایی تنظیم دما را ندارد.توان های مختلف هویه در بازار موجود است اما معروف ترین آن ها 40 وات و 60 وات هستند.

پایه هویه چیست؟

پایه هویه یکی دیگر از انواع ادوات لحیم کاری است.این ابزار برای قرار دادن هویه استفاده می شود.اگر لحیم کار باشید، در میز مخصوص لحیم کاری خود نیاز به فضایی دارید که هویه را داخل آن قرار دهید، زیرا هویه موقع اتصال به برق بسیار داغ می شود و ممکن است به میز یا حتی خود شما آسیب بزند.وجود این ابزار در لیست خرید ادوات لحیم کاری شما اختیاری می باشد.

سیم لحیم یا قلع چیست؟

سیم لحیم یا قلع هم یکی از مهم ترین انواع ادوات لحیم کاری به شمار می رود.سیم لحیم درواقع آلیاژی است که در صورت ذوب شدن، دو فلز را به هم می چسباند.هرچقدر کیفیت سیم لحیم شما بالاتر باشد طبیعتا اتصال قوی تری خواهید داشت ولی قیمت آن هم گران تر است.برای لحیم کاری باید به وسیله هویه، سیم لحیم را ذوب کنید و اتصال لحیمی را ایجاد کنید.سیم لحیم ذوب شده بلافاصله بعد از فاصله گرفتن از هویه، سرد شده و اتصال را ایجاد می کند.

روی قرقره سیم لحیم عددی به این شکل نوشته شده است : 60/40
این عدد بدین معناست که سیم لحیم شامل 40 درصد قلع و 60 درصدر سرب است.سعی کنید سیم لحیمی خریداری کنید که سرب کمتری داشته باشد.پیشنهاد ما استفاده از سیم لحیم با درصد سرب 37 درصد می باشد.این سیم لحیم در بیشتر کارها استفاده می شود و عوارض کمتری دارد.در نوعی دیگر از سیم لحیم ها از روغن لحیم یا فلاکس استفاده شده است تا دیگر نیازی به استفاده از روغن لحیم نباشد و سرعت عمل شما بالاتر برود.وجود این ابزار در لیست خرید ادوات لحیم کاری شما اجباری می باشد.

روغن لحیم چیست؟

اگر قسمتی از مدار که قصد ایجاد اتصال در آن را دارید، دارای رنگ و چربی باشد، هرچقدر هم از سیم لحیم و هویه با حرارت بالا استفاده کنید، بازهم سیم لحیم به برد شما نمی چسبد و به حالت گلوله ای جداشدنی تبدیل می شود.همچنین در صورت استفاده زیاد از هویه روی برد، در سطح فلز، لایه ای از اکسید به وجود می آید.این لایه به دلیل دمای بالا هویه ایجاد می شود.لایه اکسید ایجاد شده مانع از ایجاد اتصال بین سیم لحیم و برد می شود.در این مواقع از روغن لحیم استفاده می شود.

روغن لحیم از موادی مثل کلوفون تشکیل شده است که ناخالصی های روی برد مثل اکسید را در خود حل می کند.وجود روغن لحیم در لیست خرید ادوات لحیم کاری شما اجباری است.

[/su_expand]