راهنمای خرید سشوار صنعتی و انواع آن

فکر کنید که می خواهید بدنه ماشین را که به رنگ اغشته شده است خشک کنید یا می خواهید لایه های قدیمی چسب را از بین ببرید.سشوار صنعتی در انواع مختلف برای ان کار به شما کمک می کند.
سشوارهای ها صنعتی موجود در بازار در برندها و کیفیت های مختلف وجود دارد ولی برای خرید سشوار صنعتی پیشنهاد ما این است که به سراغ بهترین سشوار بروید.در این مقاله سعی داریم انواع سشوار صنعتی را به شما معرفی کنیم، و سپس در قیمت گذاری و ویژگی های سشوار صنعتی مناسب شما را راهنمایی کنیم.در واقع این مقاله یک راهنمای خرید سشوار صنعتی می باشد.با خواندن این مقاله می توانید لیست قیمت خرید سشوار صنعتی را بشناسید.

شناخت سشوار صنعتی

این ابزار شبیه به سشوار معمولی می باشد به این معنا که دارا یک لوله گرم کننده و یک دسته برای نگه داشتن آن در انتها می باشد و با استفاده از انرژی الکتریسیته جریان هوا را به هوا گرم تبدیل می کند و با فشار مشخص شده به هوا جریان می دهد.تنها تفاوت سشوار صنعتی با سشوار معمولی این است که سشوار صنعتی قدرت بیشتری دارد و در صنعت از آن استفاده می شود.

بستگی به شرایط کاری شما می توانید به خرید سشوار صنعتی برای دماهای مختلف 50 تا 600 درجه سانتی گراد بپردازید.

نحوه کار سشوار صنعتی (سشوار تفنگی) بدین شکل است که از یک عنصر ساده یا سرامیکی برای تولید گرما به وسیله جریان الکتریسیته استفاده می کند.هوا گرم تولید شده توسط نازل ها هدایت می شود.شاید فکر کنید جریان هوایی با دما 50 تا 600 درجه سانتی گراد به قطعات داخل سشوار آسیب می رساند ولی این اجزا طوری طراحی شده اند تا در حین کار آسیب نبینند.

سشوار صنعتی از دو قسمت موتور فن و عنصر گرمایش تشکیل شده است.نحوه کار بدین شکل است که با روشن شدن دستگاه، فن شروع به دمیدن هوا به داخل دستگاه می کند(هوا از طریق درپوش مشبک انتهای سشوار وارد آن می شود). این هوا از قسمتی که عنصر گرم کننده وجود دارد عبور کرده و به شدت گرم می شود و با استفاده از نازل ، از دستگاه خارج می شود.

انواع سشوار صنعتی

الکتریکی: منبع تغذیه این سشوار صنعتی برق است.این سشوار دارای کابل برق می باشد.
مادون قرمز: ایمن ترین نوع سشوار صنعتی می باشد زیرا زیاد گرم نمی شود و خطر ان کمتر است.
گازی: ارزان ترین نوع سشوار صنعتی است و برای کارهای کوچک از آن استفاده می شود.سشوار گازی از ذخیره گاز برای انجام عملیات گرم سازی هوا استفاده می کند و بعد از تموم شدن کپسول گاز، باید تعویض شود.

کاربرد سشوار صنعتی

• سشوار صنعتی کاربردهای زیادی دارد که به بعضی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم:
• دودی کردن شیشه اتومبیل
• خم کردن لوله های پلاستیکی
• برش در بسته بندی محصول
• پوشش های لایه بردار
• خشک کردن چسب های صنعتی
• جزو ابزارآلات حرفه برق و جوشکاری به حساب می آید.
• تولید لامپ های کم مصرف
• از بین بردن رنگ های قدیمی روی دیوار
• صافکاری اتومبیل
• نوار Mdf

راهنمای خرید سشوار صنعتی

دقت داشته باشید که استفاده از این سشوار در خانه بسیار خطرناک است.پیشنهاد می کنیم که این وسیله را فقط برای کار خریداری کنید.
هنگام خرید سشوار صنعتی به ولتاژ و توان آن توجه کنید و بر حسب نیازتان خرید را انجام دهید.مشخص است که هرچقدر ولتاژ و توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت سشوار صنعتی نیز افزایش خواهد داشت.

سشوارهای صنعتی معمولی که در بازار وجود دارند با کابلهای برقی کار می کنند و برق نسبتا زیادی مصرف می کنند.
حتما هنگام خرید سشوار صنعت دقت داشته باشید که سشوار دارای قابلیت های زیر باشد.

قابلیت تنظیم جریان هوا: این قابلیت روی سشوارهای آرایشگری نیز موجود است، با این قابلیت سرعت جریان هوا را تنظیم می کنید
قابلیت تنظیم دما: سشوار صنعتی باید دارای دکمه کنترل دما باشد.با استفاده از این دکمه می توانید از سشوار خود برای کاربردهای مختلف استفاده کنید.بعضی دماها ممکن است به سطح کار شما آسیب برسانند و بعضی دماها نیز کارایی لازم را ندارند.پس بهتر است که سشوار صنعتی دارای کنترل دما باشد.
جنس بدنه: این قسمت از بدنه باید دارای چندین ویژگی باشد

1. گرما سشوار را به دستان شما منتقل نکند.
2. متناسب با دست باشد و دستان شما با گرفتن این قسمت اذیت نشوند.
3. در برابر ضربه مقاوم باشند و شکسته نشوند.

وزن سشوار: شاید فکر کنید که وزن چه تاثیری در کار با سشوار صنعتی دارد اما باید این نکته را خاطر نشان کنیم که سشوار صنعتی مثل سشوار آرایشگری نیست که لازم باشد فقط مدت کوتاهی در دستتان نگه دارید، کارهایی که با سشوار صنعتی انجام می شود نیاز به بازه زمانی طولانی مدت دارند و هرچقدر وزن دستگاه کمتر باشد، دست شما دیرتر خسته می شود.
نازل سشوار: وظیفه تعیین جهت هوا برای خروج از سشوار را به عهده دارد.اگر این قسمت از سشوار صنعتی با مواد اولیه نامرغوب درست شده باشد، بعد از مدتی داغ شده و حتی ممکن است که به سشوار آسیب بزند.در خرید سشوار صنعتی به این نکته دقت کنید.
عنصر گرمایشی: این قسمت وظیفه گرم کردن هوا را به عهده دارد و با توجه به ماده آن می تواند دمای هوا را به 50 تا 600 درجه سانتی گراد برساند.