برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات به فروشگاه مراجعه کنید و یا با شماره ۶۶۷۶۹۵۰۶ و یا ۶۶۷۶۹۵۰۴ تماس حاصل فرمایید.

ارسال به سراسر کشور

کاتر چیست؟

حتما در زندگی خود اسم کاتر به گوشتان خورده است.کاتر ابزاری صنعتی و ساختمانی است که شامل یک تیغه و بدنه ای می باشد که تیغه را در خود جای داده است. تیغه کاتر درون بدنه قرار دارد و با بالا و پایین کردن اهرم کاتر، تیغه از بدنه خارج می شود.جالب است بدانید که خیلی از مردم کاتر را با نام موکت بر می شناسند. از کاتر برای برش اشیایی مانند کاغذ، موکت، مقوا و… استفاده می شود .

تیغه کاترها برندگی زیادی دارند.بعضی کاترها دارای تیغه دوطرفه هستند که باعث می شود بتوانید از دو طرف آن استفاده کنید.امکان شکسته شدن تیغه کاتر هنگام کار مداوم وجود دارد.اگر تیغه کاتر شما شکست نگران نباشد.لازم نیست که یک کاتر دیگر تهیه کنید فقط کافیست که تیغه شکسته را با تیغه جدیدی تعویض کنید . پیشنهاد می کنیم قبل از خرید کاتر با انواع کاتر اشنا شوید تا خریدی آگاهانه تر داشته باشید.

انواع کاتر از نظر رنگبندی

کاتر را می توان به دو رنگ نقره ای و مشکی تقسیم بندی کرد.کربن ماده تشکیل دهنده تیغه نقره ای میباشد و برای بیشتر کاربرد ها از همین تیغه استفاده می شود.طول عمر این تیغه ها از تیغه مشکی بیشتر است.کاتر نقره ای جزو کاترهای ارزان بازار شناخته شده است. تیغه سیاه تیز تر از تیغه های نقره ای است و اقدام به خرید کاتر سیاه می کنن د که نیاز به سرعت بیشتری برای برش دارند.این تیغه ها لبه های واضح تری دارن د.البته شکنندگی آنها نسبت به تیغه نقره بیشتر است.از نظر قیمت کاتر سیاه گران تر از کاتر نقره ای است .

انواع تیغه کاتر از نظر اندازه

تیغه 9 میل ی متری: اگر قصد برش کاغ ذ دیواری، فیلم، نمد، قالب بندی پلاستیک و … را دارید پیشنهاد می کنیم که کاتر با تیغه 9 میلی متری را خریداری کنید .

تیغه 18 میلی متری: این تیغه نسبت به تیغه 9 میلی متری کارایی کمتری دارد اما توان برش مواد ضخیم تری مثل فرش، موکت، گچ، سیمان، پارچه، کف پوش و … را دارد .

تیغه 25 میلی متری: پیشنهاد می کنیم تنها زمانی اقدام به خرید کاتر با تیغه 25 میلی متری کنید که قصد برش مواد ضخیم را داشته باشید.با تیغه 25 میلی متری می توانید طناب، لوله، ورقه های عایق لاستیکی و … را برش دهید

انواع کاتر از نظر تیغه

تیغه عایق: برای برش عایق از آن استفاده می شود.لبه های دندانه دار بسیار کوچکی دارد و موادی مثل فوم و فایبر گلاس و… را به راحتی برش می دهد .

تیغه برنده: تیز تر از تیغه های معمولی موجود در بازار می باشد در سرعت کار را چند برابر کند.این تیغه با فلورین پوشش داده شده است و از نوع تیغه های سیاه می باشد.

تیغه قلاب: مناسب برای برش موکت، ورقه های پلاستیکی و… می باشد.این تیغه زیاد تیز نیست و میتواند بدون آسیب به قسمت های دیگر کار، برش را انجام دهید.

انواع کاتر از نظر کاربرد

کاتر تیغه متح رک

این کاتر بیشترین استفاده را در کشور ما دارد.شما می توانید با اهرمی که روی تیغه نصب شده است، تیغه را به مقدار لازم از بدنه خارج کنید و کار خود را انجام دهید.همچنین می توانید در صورت شکستن تیغه، آن را تعویض کنید.بیشتر مواقع برای برش بسته بندی کارتن ها و پاکت ها، پارچه، موکت و چرم از این نوع کاتر استفاده می شود.

کاتر موکت بری

همان طور که از نامش پیداست برای برش موادی به ضخامت موکت استفاده می شود.تیغه این کاتر برخلاف کاتر تیغه متحرک شکنندگی کمتری دارد.تیغه آن ها به راحتی قفل می شود و دارای قابلیت جابه جایی نیز هستند.کاتر موکت بری از فلز ساخته می شود .

کاتر مدادی یا قلمی

کاتر قلمی برای برش هایی استفاده می شود که نیاز به دقت بالاتری دارند اما بسیار شکننده هستند و نباید با فشار از آنها استفاده کرد.بر ای برش اجسام نازکی مثل کاغذ، پارچه، مقوا، چوب و چرم از این نوع کاتر استفاده می شود.این کاترها دارای اهرم جا به جایی تیغه و بدنه جدا نیستن د بلکه بدنه و تیغه به هم متصل هستند و شکل یک مداد را به وجود آورده اند.

کاتر شیشه پاک کن

کاتر شیشه پاک کن شامل یک بدنه به شکل دسته است و تیغه به شکل افقی درون این بدنه قرار گرفته است)برخلاف کاترهای دیگر که تیغه به شکل عمودی درون بدنه قرار داشت.(کاتر شیشه پاک کن هیچ اهرمی برای جا به جایی تیغه ندارد.کاربرد کاتر شیشه پاک کن برای نظافت شیشه و پاک کردن رنگ ها از روی شیشه هاست.البته اگر رنگ روی سرامیک و موزاییک هم ریخته باشد می تواند آن را پاک کند.در کل کاربرد نظافتی دارد تا برشی مواد مختلف

کاتر کاغذبری یا کاتر رومیزی

این کاتر را در عکاسی ها و لوازم التحریر مشاهده کرده اید.یک صفحه افقی با تیغه ای متحرک که به سمت بالا و پایین حرکت می کند.روی صفحه این کاتر ابعاد مشخص برای برش وجود دارد.گاهی اوقات برای پرس کردن کارت ها یا اندازه کردن کاغذ ها از این کاتر استفاده می شود.عکاس ها برای اینکه عکس های 3 * 4 دقیقا به همان اندازه مطلوب باشند از این کاتر استفاده می کنند.

کاتر دوار یا کاتر غلطکی

کاتر دوار را کمتر دیده اید و حتی بعضی از شما اسم آن را هم نشنیده ای د زیرا این کاتر کاربرد هنری دارد و در صنعت و خانه از آن استفاده نمی شود.هنرمندان برای برش پارچه و چرم از این کاتر استفاده می کنند.دلیل اصلی استفاده هنرمندان از این کاتر این است که می تواند برش هلالی ایجاد کند که در آثار هنری برش هلالی برای رسم اشکال مختلف هندسی بسیار کاربرد دارد.با کاترهای دیگر نمی توان برش هلالی ایجاد کرد.تیغه این کاتر نمی شکند ولی با کمترین استفاده ای کند می شود پیشنهاد می کنیم
هنگام خرید کاتر غلطکی حتما چند تیغه نیز به همراه آن خریداری کنید .

راهنمای خرید کاتر

اگر قصد خرید کاتر ارزان قیمت دارید و با جنس مناسب دارید، نکاتی را خدمت شما ارائه می دهیم که به شما کمک خواهند کرد :
کاترهای زیادی در بازار موجود است ولی شما کاتری را خریداری کنید که دارای محفظه برای نگهداری تیغه زاپاس با شد.

قفل تیغه کاتر را بررسی کنید.ممکن است این قفل ضعیف نصب شده باشد.چون تولید به صورت گسترده انجام می شود و ممکن است این اشتباهات به وجود بیاید . کاترهایی را خریداری کنید که دسته آن دارای انحنا باشد تا دست راحت روی آن قرار بگیرد.اگر کاتر انحنایی برای دست نداشته باشد، به راحتی سر می خورد . قطعا کاترهای No Name قیمت ارزان تری دارند و پیشنهاد می کنیم اگر قصد انجام کار طولانی مدت ندارید از این کاترها ا ستفاده کنید ولی کاترهای شرکتی با جنس با کیفیت تری ساخته می شوند و طول عمر بیشتری دارند.البته قیمت آنها گران تر است.