خرید دم باریک

از جمله لوازمی که در هر خانه ای مورد نیاز است می توان به دم باریک اشاره کرد. قبل از فروش و  خرید دم باریک ما می خواهیم یک توضیح مختصر در مورد این وسیله کاربردی به شما بدهیم.

[su_expand height=”10″]دم باریک بسیار شبیه به انبردست است با این تفاوت که نوک آن بلند و باریک است. این وسیله بیشتر برای مهندسان برق مورد استفاده قرار می گیرد. برای مشاغل دیگر بیشتر مصارف خم کردن سیم ، بریدن و قطع کردن آن کاربرد دارد.

به دلیل باریک بودن سر این وسیله ، آن را برای نگه داری قطعات در جاهایی که حجم قطعات زیاد و درهم است و نیاز به ظرافت کاری است استفاده می کنند. این وسیله کاربردی انواع زیاد دارد که از جمله آن می توان به دم خم ، دم پهن ، دم سوزنی و دم گرد اشاره کرد.

دم باریک چیست؟

دم باریک یکی از ابزارهای پرکاربرد در مشاغل مختلف از جمله کارهای الکتریکی است که ظاهری شبیه انبردست دارد، با این تفاوت که نوک آن بلند و باریک است. با استفاده از نوک بلند و باریک این وسیله می‌ توان انواع سیم‌ها و کابل‌ها را به صورت محکم نگه داشت و عمل برش یا خم کردن آنها را به دقت انجام داد. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا با انواع دم باریک، کاربرد و دلیل تفاوت قیمت دم باریک‌ ها بیشتر آشنا شوید.

قیمت دم باریک و کاربردهای مختلف آن

پیش ازاینکه در مورد خرید دم باریک صحبت کنیم، کاربرد های آن را مورد بررسی قرار می دهیم. دم باریک یکی از ابزارهای صنعتی است که به صورت گسترده در سیم‌کشی ساختمان‌ها و فعالیت‌های مرتبط با برق صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این وسیله می‌توان برای گرفتن، بریدن، کشیدن، پیچاندن و خم کردن سیم‌ های باریک استفاده کرد. قیمت دم باریک با توجه به کاربردهای گسترده آن نسبت به دیگر ابزارها بسیار مناسب است و برای انجام کارهایی که نیاز به ظرافت و دقت بیشتر دارد، به کار می‌رود. در ادامه به بیان برخی از کاربردهای مختلف این وسیله صنعتی می‌پردازیم.

  • جهت نگه‌ داشتن سیم‌ ها
  •  جهت نگهداری قطعات و برش سیم و کابل
  •  جهت خم کردن پایه‌ها و سازه‌های الکترونیکی در کارهای مکانیکی و الکترونیکی
  •  جهت حالت دادن به سیم‌های مفتولی
  •  استفاده از دم باریک در صنعت جواهرات و جواهرسازی جهت نگه داشتن قطعات ظریف

قیمت دم باریک به ویژگی هایی که دارد بستگی دارد. هرچه کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت دم باریک هم بیشتر می شود.

آشنایی با انواع دم باریک

همانطور که می‌دانید، این وسیله دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آنها در زمینه به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس با توجه به زمینه کاری و نوع نیاز خود یک دم باریک خوب و باکیفیت را خریداری کنید. در ادامه به معرفی انواع دم باریک می‌پردازیم.

دم باریک مدل دم پهن

دم باریک مدل دم پهن ظاهری شبیه به انبردست اما با فک‌ های نازک‌تر دارد که در فضاهایی که دسترسی محدود است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از دم باریک دم پهن می‌توان اشیای پهن‌ و ضخیم‌ را در فضاهای باریک و بلند نگه داشت.

دم باریک مدل دم کج

دم‌ باریک‌های مدل دم کج یا دم خم دارای فک‌های منعطف تا زاویه بین ۴۵ تا ۹۰ درجه هستند. از این وسیله زمانی که اختلاف ارتفاع بین سطح کار وجود داشته باشید، استفاده می‌کنند.

دم باریک مدل دم سوزنی

قیمت دم باریک سوزنی به دلیل کاربردهای خاص نسبت به دیگر انواع دیگر انبرهای موجود در بازار گران‌تر است. از مدل سوزنی برای جداسازی و نگهداری سیم و کابل و دیگر قطعات نازک‌تر در فضاهای خیلی محدود استفاده می‌کنند.

دم باریک مدل دم گرد

نوع دیگری از انواع دم باریک که زبانه‌های کوتاه اما گرد دارد، مدل دم گرد است که از آن جهت ایجاد و ساخت حلقه‌های زنجیر از سیم استفاده می‌کنند. به دلیل این قابلیت بیشتر در صنایع جواهرسازی و طلاسازی برای ساختن حلقه و قلاب کاربرد دارد.
تمام این ابزار‌های صنعتی که در مطالب بالا با کاربردهای آنها آشنا شدید، در سایزهای مختلف از جمله مینیاتوری نیز ساخته می‌شوند که بیشتر در کار‌های الکترونیکی از آنها استفاده می‌کنند.
یک مدل دم باریک نیز وجود دارد که قطعه فنر مابین دو دسته آنها وجود دارد. این فنر باعث می‌شود که انبر باز بماند و تنها با ورود فشار بر دسته آن، دهانه انبر بسته شود. قیمت دم باریک فنر‌دار به دلیل کارکرد راحت و سریع‌تر نسبت به دیگر مدل‌ها برای باز و بسته کردم زبانه آنها، گران‌تر است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دم باریک

قیمت دم باریک به عنوان یک ابزار صنعتی پرکاربرد در مشاغل مختلف بستگی به شرکت سازنده، ابعاد، جنس بدنه، جنس دسته و کاربرد آن دارد. هر چه مواد و متریال به کار رفته در انواع دم باریک خاص‌تر باشد، به همان میزان از قیمت بالاتری هم برخوردار است. بنابراین براساس میزان بودجه و نیاز کاری خود می‌توانید این محصول به را خریداری کنید. جهت خرید دم باریک به فروشگاه‌های معتبر که محصول خود را با ضمانت و اصالت کالا ارائه می‌دهند، مراجعه کنید.اگر قصد تهیه کردن آچار فرانسه را دارید به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه خرید آچار فرانسه مراجعه کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب شما را با انواع دم باریک و کاربردهای مختلف آنها آشنا کردیم. همانطور که گفته شد این وسیله بیشتر توسط برق کارها و دیگر مشاغل جهت بریدن و قطع کردن سیم‌ های ظریف با دسترسی محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته قیمت دم باریک بستگی به مواد و متریال به کار رفته در آن دارد، برای خرید دم باریک به میزان بودجه و نیاز کاری خود توجه کنید و بهترین و با کیفیت مدل را خریداری کنید.

[/su_expand]

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات به فروشگاه مراجعه کنید و یا با شماره ۶۶۷۶۹۵۰۶ و یا ۶۶۷۶۹۵۰۴ تماس حاصل فرمایید.

ارسال به سراسر کشور