آچار پرس BNC مدل HS-LY05H

قیمت اصلی 680,000 تومان بود.قیمت فعلی 575,000 تومان است.

آچار پرس BNC

مدل : HS-LY05H

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات به فروشگاه مراجعه کنید و یا با شماره ۶۶۷۶۹۵۰۶ و یا ۶۶۷۶۹۵۰۴ تماس حاصل فرمایید.

ارسال به سراسر کشور

در این مقاله می خواهیم در مورد آچار پرسی صحبت کنیم و خرید آچار پرسی و کاربرد آن را به طور کامل برایتان توضیح دهیم. اتصالات در صنعت الکترونیک و برق گاهی اوقات بسیار دشوار می شود و ایمن نگه داشتن آن هم سخت است.اگر اتصالات به خوبی انجام نشود، با گذشت زمان به کل سیستم آسیب وارد می شود.لحیم کاری نوعی از ایجاد اتصالات است ولی ایمنی لازم را ندارد و کار به راحتی انجام نمی شود.کابلشو ها برای همین منظور استفاده می شوند تا اتصال امن و راحت را به وجود آوردند.

آچار پرسی چیست؟

آچار پرسی شبیه به انبردست می باشد.در انتهای کابل قطعه ای وجود دارد به نام کابلشو.وظیفه این قطعه ایجاد جریان بین هادی کابل و بقیه تجهیزاتی است که در شبکه استفاده می شود.می توان گفت که کابلشو اتصال بین کابل ها و ترمینال مورد نظر را حفظ می کند.

آچار پرسی دارای دو تیغ صاف در قسمت انتهایی خود می باشد که برای لخت کردن سیم و کابل ها از آن استفاده می شود.در همین قسمت تک تیغی هم وجود دارد که برای قطع کابل یا صاف کردن رشته های کابل از آن استفاده می شود. آچار پرسی ابزاری است که به وسیله آن کابلشو را بر روی انواع کابل های مسی و آلومینیومی با اندازه های مختلف فشار می دهیم.

انواع آچار پرسی

آچار پرسی برای کابل های با قطر کوچک و بزرگ استفاده می شود و به همین دلیل به دو دسته کابل های بزرگ و کابل های کوچک تقسیم بندی می شود. بسته به نوع این کابل ها، آچار پرسی هم متفاوت می باشد.از همین رو آچار پرسی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که هر یک مخصوص کابل خاصی می باشد.

آچار پرسی از نظر نحوه کار به آن به انواع مختلف دستی، هیدورلیک، پنوماتیک و برقی تقسیم بندی می شود.آچار پرسی دستی محبوبیت بیشتری دارد و انواع دیگر آن در صنعت های مختلف استفاده می شود. آچار پرسی دستی همان طور که از نامش پیداست به صورت اتوماتیک نبوده و برای بهره گیری از آن باید از دستان خود استفاده کنید.آچار پرس دستی برای اتصال هایی با سطح مقطع بین 6 تا 120 میلی متر طراحی و تولید شده است.

آچار پرسی هیدرولیک برای اتصال هایی با سطح مقطع بین 10 تا 30 میلی متر مربع طراحی و تولید شده است. در این نوع اتصال برای انتقال نیروی مکانیکی به اجزا آچار از روغن استفاده می شود.نیروی پرسی که در اثر فشار این دستگاه به کابل وارد می شود حدود 70 کیلو بر نیوتن می باشد.آچار پرسی هیدرولیک 6 ضلعی می باشد و وزن دستگاه پرسی هیدرولیک 3600 کیلوگرم بوده و طولی حدود 50 سانتی متر دارد.

آچار پرسی هیدورلیک دارای 12 جفت قالب می باشد که هرکدام برای سایز های مختلف درنظر گرفته شده اند. موقع استفاده از این قالب ها باید نهایت دقت را به خرج دهید.این قالب ها از جنس فولاد آلیاژی گرید هستند.
آچار پرسی برقی در دو نوع اتصال مستقیم به برق شهری و شارژی موج.د می باشد.نیروی لازم جهت ایجاد اتصال در این دستگاه به وسیله نیرو الکتریسیته یا شارژ باطری تامین می شود.کار با این آچار پرسی از سایر دستگاه ها آسان تر است.البته که قیمت آچار پرسی برقی و شارژی گران تر است.

آچار پرسی دستی چگونه کار می کند؟

مرحله اول: انتخاب وسیله ای که میخواهید کابل به آن اتصال پیدا کند.
مرحله دوم: جدا کردن عایق روی سیم با سیم چین.در این مرحله باید دقت داشته باشید که سیم را به اندازه کافی لخت کنید.طوری که موقع اتصال، قسمتی از سیم لخت نماند.
مرحله سوم: قسمت از سیم که لخت شده است را با انگشت بپیچانید.این کار باعث می شود که سیم ها راحت تر درون پایانه قرار گیرند و اتصال ایجاد شده را مستجکم تر می کند.در نهایت سیم پیچانده شده را درون پایانه قرار دهید.
مرحله چهارم: حال که سیم درون پایه قرار دارد، پایانه را درون ابزار پرسی دستی قرار دهید.در این ابزار قسمتی برای پایانه تعبیه شده است.با فشار دادن ابزار پرسی اتصال ایجاد می شود.

کاربرد آچار پرسی

بیشترین کاربرد این آچار در شبکه های کامپیوتری می باشد.شبکه ها کامپیوتری وظیفه انتقال اطلاعات در سازمان ها را به عهده دارند و شامل کامپیوترها و تجهیزات می باشد.این دستگاه ها توسط کابل شبکه یا به صورت بی سیم به هم متصل هستند.اچار پرسی زمانی در این سیستم به کار می آید که بخواهید کابل های شبکه را به سوکت ها متصل کنید.هر چه اتصال دقیق تر باشد میزان نویز موجود در شبکه کمتر می شود.

آچار پرسی تنها برای اتصال و پرس کابل استفاده نمی شود بلکه می توانید از آن به عنوان ابزاری برای لخت کردن سیم ها، برش و قطع سیم ها استفاده کنید.

نکاتی که قبل از خرید آچار پرسی باید آنها را بدانید

• هر سوکت تنها یکبار درون آچار پرسی قرار می گیرد.اگر اشتباه اتصال را ایجاد کنید مجبورید از سوکت دیگری برای این کار استفاده کنید.
• دقت داشته باشید که کابل را به درستی پانچ کنید.همان طور که اشاره شد ممکن است اتصال ضعیف باعث خرابی کلی سیستم شود
• برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آچار پرسی، پین ها را به درستی وارد آن کنید.
• بعد از انجام عملیات مورد نظر حتما به وسیله تستر، از اتصال درست اطمینان برقرار کنید

ممنون که در مقاله خرید آچار پرسی ما را همراهی کردید. می توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید آچار پرسی باکیفیت با فروشگاه رز الکترونیک تماس بگیرید.